KLUB PŘÁTEL PSŮ PRAŽSKÝCH KRYSAŘÍKŮNOVINKY V KLUBU A NA WEBU V ROCE 2021


ZASLALI JSTE JIŽ SVŮJ ČLENSKÝ PŘÍSPĚVEK?

Připomínáme všem členům, že splatnost ročního členského příspěvku na rok 2022 ve výši schválené členskou schůzí je do 31. 12. 2021.
Více info a údaje k platbě najdete v sekci POKLADNA.

1.12.2021 VÝSLEDKY LISTOPADOVÉ BONITACE

Výsledky bonitace: ZDE

23.11.2021 VÝPIS VRHŮ

Výpis vrhů z první poloviny roku 2021: ZDE

VÝSLEDKY KLUBOVÉ VÝSTAVY (BEZ KV) ZE DNE 13. LISTOPADU

Výsledky výstavy: ZDE

NOVÁ VETERINÁRNÍ VYHLÁŠKA

Vyhláška č. 384/2021 Sb., o ochraně psů a koček při chovu za účelem rozmnožování: ZDE

PROTIPANDEMICKÁ REŽIMOVÁ OPATŘENÍ NA VÝSTAVĚ V JESENICI

Vážení členové, vážení vystavovatelé,
vzhledem k tomu, že se blíží konání KV Jesenice, chceme vás upozornit na aktuálně platná protipandemická režimová opatření:

Je povoleno setkávání se na akcích v maximálním počtu 1000 osob ve vnitřních prostorech a 2000 osob venku, musí být ale splněna alespoň jedna z následujících podmínek:
- absolvování PCR testu v posledních 72 hodinách,
- absolvování rychlého antigenního testu (RAT), který provedl zdravotní pracovník, v posledních 24 hodinách,
- absolvování RAT za online metodou za dozoru zdravotního pracovníka, takový test je platný 24 hod., pokud o něm dohlížející zdravotník vydá doklad,
- mít laboratorně potvrzené prodělání onemocnění covid-19, které není starší jak 180 dní,
- mít alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky u dvoudávkové vakcíny,
- u jednodávkové vakcíny musí od očkování uplynout alespoň 14 dní.

Při konání uvnitř, musíte mít nasazenou ochranu dýchacích cest s účinností alespoň 94 % bez výdechového ventilu (např. respirátor FFP2, KN 95, nanorouška). Venku si ji sice můžete sundat, pokud není v okolí 1,5 m nikdo jiný, ale pamatujte, že na výstavách bude zvýšená koncentrace lidí. A nemůžete zaručit, že se k vám nikdo nepřiblíží. Respirátor či rouška chrání ostatní stejně, jako vás samotné. Mějte ji proto raději nasazenou.
Na výstavě nebude zdravotník, tudíž jak z výše uvedeného vyplývá, nebude možné provádět si antigenní test na místě!
There will be no medical staff at the show, therefore it won't be possible to do any antigen testing on the spot!
Covid portál: https://covid.gov.cz/situace/spolkova-cinnost/chovatele (also in EN)

KLUBOVÁ VÝSTAVA (bez KV) SE BUDE KONAT 13. LISTOPADU

Vážení přátelé, jménem KPPPK bychom Vás rádi pozvali na Klubovou výstavu pražských krysaříků (bez udělování KV), která se uskuteční spolu s bonitací v sobotu 13.listopadu ve velkém sále Společenského centra v Jesenici u Prahy. Bezplatné parkování je k dispozici vedle budovy. Snadná dostupnost MHD. Občerstvení v bezprostředním okolí. Katalog výstavy bude v elektronické formě a stejně jako vstupní listy bude dostupný na uživatelském účtu v systému www.Dogoffice.cz. Vzhledem ke všeobecně známým okolnostem se akce uskuteční za striktního uplatňování aktuálně platných protipandemických režimových opatření.
Pro případné změny a aktuální informace sledujte prosím webové stránky klubu.
Těšíme se na Vaši účast!

PROPOZICE výstavy: ZDE
PROPOZICE bonitace: ZDE
Přihlášky výhradně přes www.Dogoffice.cz do 03.11.2021.

CHOVATELSKÝ PROGRAM FITMIN

Sponzorem MSV PK je společnost Dibaq, výrobce krmiva Fitmin.
Seznamte se s jejich Chovatelským programem: ZDE


26.08.2021 PROPOZICE MIMOŘÁDNÉ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY KRYSAŘÍKŮ

Vážení přátelé,
jménem KPPPK bychom Vás rádi pozvali na letošní mimořádnou Speciální výstavu pražských krysaříků, která se uskuteční při Světové výstavě psů v Brně na výstavišti BVV, pavilon a kruh bude upřesněn. Katalog výstavy bude v elektronické formě.
Vzhledem ke všeobecně známým okolnostem se akce uskuteční za striktního uplatňování platných protipandemických režimových opatření.
Pro případné změny a aktuální informace sledujte prosím webové stránky klubu.


PROPOZICE: ZDE
Přihlášky přes www.dogoffice.cz do 10.9.2021.

27.05.2021 VÝSLEDKY KLUBOVKY A SPECIÁLKY

22.5.2021 KLUBOVÁ VÝSTAVA NOVÁ ŽIVOHOŠŤ
Výsledky: ZDE
Foto: ZDE23.5.2021 SPECIÁNÍ VÝSTAVA NOVÁ ŽIVOHOŠŤ
Výsledky: ZDE
Foto: ZDE

10.05.2021 PLÁN KVĚTNOVÝCH VÝSTAV A BONITACE

Milí přátelé, majitelé, chovatelé a příznivci pražských krysaříků,
jsme velmi rádi, že tímto můžeme potvrdit konání všech květnových klubových akcí!

Od pátku do neděle 21.-23. května se v areálu Juniorcamp Tobogán na Nové Živohošti uskuteční bonitace, Klubová výstava, členská schůze a Speciální výstava PK.
Na výstavy i bonitaci je možné se přihlásit do 16.5. online prostřednictvím www.dogoffice.cz.

POZOR, věnujte pozornost nezbytným hygienickým opatřením, jimiž je podmíněno pořádání i účast na akcích. Každá osoba se při příchodu musí prokázat negativním antigenním či PCR testem, mít nasazen respirátor a dodržovat bezpečné rozestupy.

Mimořádná situace vyžaduje mimořádná řešení. Nicméně při vůli a vzájemném respektu může příjemný víkend s krysaříky proběhnout. Ceníme si flexibility a součinnosti všech pořadatelů i účastníků a těšíme se na setkání s Vámi!

Výbor KPPPK

PROPOZICE KLUBOVÉ VÝSTAVY: ZDE
PROPOZICE SPECIÁLNÍ VÝSTAVY: ZDE

22.4.2021 PROGRAM ČLENSKÉ SCHŮZE

Zveřejňujeme program letošní členské schůze, jejíž nové datum konání jsme stanovili na sobotu 22.května. Bohužel ani tento termín konání nemůžeme z evidentních důvodů k dnešnímu dni garantovat. Uskutečnění série květnových víkendových akcí je vázané na aktuálně platná omezení v počtu lidí, kteří se mohou setkávat na jednom místě. Nicméně pokračujeme v přípravách a věříme v setkání s Vámi!
PROGRAM: ZDE

19.4.2021 KVĚTNOVÁ BONITACE

Vážení přátelé,
věříme, že platná opatření budou v květnovém termínu plánované bonitace již natolik „benevolentní“, že akci bude možné uspořádat. Proběhla autorizace v systému a vy můžete své krysaříky až do 15.5. k bonitaci hlásit prostřednictvím www.dogoffice.cz.
Nezapomeňte na dokládání DNA profilu a vyšetření luxace patel. Zároveň připomínáme cenové zvýhodnění pro ty majitele, kteří vyhotoví parentitu bonitovaného zvířete.
Všechny další informace k této bonitaci najdete v propozicích.
Vzhledem k situaci, prosím, sledujte průběžně web klubu pro aktuální informace k dalšímu dění.

31.3.2021 JARNÍ KLUBOVÉ AKCE

Vážení členové,
informujeme Vás o přípravách jarních akcí klubu. Situace je jaká je a odhadovat se nedá celkem nic. Zásadní jsou nyní aktuálně platná fakta a flexibilní reakce na ně. A to jak výboru, tak i členů klubu. Akceptujeme maximum možného a spustily jsme kroky předcházející konání akcí tak, aby byly uskutečnitelné bez zbytečné prodlevy, jakmile dojde k uvolnění současných vládních opatření.
Po zvážení všech okolností jsme stanovily náhradní souhrnný termín pro akce na prodloužený víkend 21.-23.května 2021 ve venkovním travnatém prostoru areálu Juniorcamp Nová Živohošť s následujícím programem:

Pá 21.5. - bonitace, podle počtu přihlášených, cca od 12-ti hodin - propozice
So 22.5. - Klubová výstava
So 22.5. - podvečer - členská schůze
Ne 23.5. - Speciální výstava

Bylo zažádáno o změnu a termíny budou takto nastaveny v systému DogOffice. Přihlášky na bonitaci budou spuštěny do poloviny dubna. Přihlášky na výstavy budou otevřeny hned potom, kdy se potvrdí možnost jejich konání. Uzávěrky přihlášek pro všechny zájemce budou prodloužené na hranici realizovatelnosti.
Věříme v možnost uspořádání bonitace za specifických hygienických opatření. Má samozřejmě menší nároky na povolený počet sdružených osob. Bonitaci považujeme za základní článek chovných podmínek a data z ní vycházející jsou podstatnou součástí dokumentace monitorované v procesu uznání.
Úpravy podmínek chovnosti v důsledku mimořádných opatření jsou projednávány ČMKU a jakmile bude zveřejněno případné oficiální stanovisko, budete informováni.
Pokud by nebylo možné realizovat výstavy a schůzi v květnu, bude stanoven nový náhradní termín.
Prosím sledujte tyto webové stránky klubu, kde budou bez prodlení všechny informace a aktuality publikovány.
Děkujeme všem členům za pochopení a součinnost a věříme, že se již brzy setkáme za příznivějších okolností.

29.3.2021 AKTUALIZACE ZÁPISNÍHO ŘÁDU ČMKU

Vážení členové, seznamte se s aktualizovanou verzí Zápisního řádu ČMKU, která bude platná od 1.4.2021: ZDE

18.2.2021 ODLOŽENÍ PLÁNOVANÝCH KLUBOVÝCH AKCÍ

Vážení členové, jak jistě víte a v souladu s tím, co již bylo anoncováno, potvrzujeme, že vzhledem k aktuálně platným opatřením není možné konání členské schůze v původně stanoveném termínu. Zároveň bychom vás chtěli informovat, že ani přihlašování na březnovou klubovou výstavu a bonitaci zatím nebude otevřeno, protože při jejich pořádání musíme respektovat vládní i hygienická nařízení a ta současná jejich konání neumožňují. Budeme operativně reagovat na případné změny a přizpůsobíme jim kroky vedoucí k uspořádání klubových akcí v možném náhradním termínu. O všech změnách budeme s dostatečným předstihem informovat zde na klubovém webu.

25.01.2021 POZVÁNKA NA ČLENSKOU SCHŮZI

Kulturní dům Hostouň u Prahy
sobota 20.února 2021 od 9:00
Program schůze: ZDE

Konání schůze je závislé na aktuálních opatřeních vlády v závislosti na epidemiologické situaci v daném období. Pokud nebude možné schůzi v tomto termínu realizovat, bude stanoveno nové datum konání!

18.01.2021 NOVELA ZÁKONA - ELVS

Novela Zákona na ochranu zvířat proti týrání vstupuje v platnost 1.února 2021. Novela obsahuje požadavek na "evidenční list vrhu" a informace, které je chovatel povinen předávat nabyvateli štěněte.
Na webu Ministerstva zemědělství je vyvěšen závazný vzor "evidenčního listu vrhu", vzor "převodního listu štěněte" a vysvětlení, jak uvedené a poměrně rozsáhlé formuláře, které se vztahují i na naše chovatele, vyplňovat. ČMKU celou věc předává právníkům.

Stručné info k ELVS: ZDE

Vladimíra Tichá (ČMKU)

07.01.2021 NOVÉ PŘÍSTUPOVÉ ÚDAJE DO DATABÁZE

Vážení členové, byly nastaveny nové přístupové údaje do DTB. Komu nedorazil e-mail, prosím kontaktujte paní Čihákovou - bohemica-felicitas@seznam.cz
UDÁLOSTI A KLUBOVÉ DĚNÍ Z DALŠÍCH LET

2022<<      >> 2020 | 2019

KLUB PŘÁTEL PSŮ
PRAŽSKÝCH KRYSAŘÍKŮ

Tvorba www stránek pro chovatele cernohubova.com